Fundacja Medycyna & Sztuka

Dbajmy o młodzież

poprzez wsparcie psychologiczne
CZUĆ SIĘ POTRZEBNYM / WARTOŚCIOWYM / KOCHANYM
„PROGRAM AKTYWNOŚCI: MŁODZI – GNIEWNI”

Cel: Aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez terapię, edukację i działanie. CZUĆ SIĘ POTRZEBNYM/WARTOŚCIOWYM/KOCHANYM – jako ważne ODCZUCIE młodego społeczeństwa.

Efekt: Wspomaganie młodzieży poprzez zajęcia, warsztaty i współpracę ze specjalistami. Radość i zadowolenie z małych i dużych sukcesów/osiągnięć oraz umiejętność radzenia sobie z porażką/niepowodzeniem poprzez dbałość o zdrowie fizyczne i intelektualne.

Nasze działania mają być prewencją, zwróceniem uwagi na problemy psychiczne młodzieży i wskazywaniem działań i drogi sięgania po pomoc. Program ma za zadanie nauczyć młodzież rozładowywać emocje w społecznie akceptowalny sposób, pokazać nowe strategie regulowania swoich stanów emocjonalnych, przedstawić adaptacyjne metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, które zapobiegają popadaniu w destrukcyjne zachowania, nałogi, wandalizm czy agresję. Ponadto ma na celu wspierać młodzież w rozwijaniu ich samoskuteczności, zapewnić im wzrost poczucia własnej wartości, pewności siebie, odwagi i motywacji do podejmowania nowych wyzwań i aktywności, które będą zapewniały im rozwój i pozwolą pozytywnie realizować kolejne zadania rozwojowe.

Następnym etapem, będzie współpraca z rodzicami w zakresie relacji z dzieckiem, dostrzegania problemów w zarodku i posiadania wiedzy na temat potrzeby szukania pomocy, szybkiego reagowania. Przewidywane są spotkania grupowe rodziców, podczas których rodzice mogą wzajemnie dzielić się swoim doświadczeniem, wspierać się wzajemnie w trudnościach wychowawczych i sytuacjach kryzysowych.

Działania

Warsztaty edukacyjne dla rodziców, podczas których rodzice zdobędą wiedzę z zakresu:

  • Stylów rodzicielstwa (autorytarny, permisywny, autorytatywny, rodzicielstwo bliskości).
  • Style przywiązania (bezpieczny, lękowo- unikający, ambiwalentny, zdezorganizowany, który jest najbardziej wspierający i dlaczego warto go rozwijać w relacji z dzieckiem).
  • Etapów rozwoju dziecka (kompetencji, jakie dziecko powinno osiągnąć na poszczególnych etapach, a co może się pojawić jeśli te kompetencje nie zostaną osiągnięte).
  • Jak wspierać rozwój kompetencji i pozytywnej samooceny u dziecka i młodzieży w wieku szkolnym.
  • Jak budować wspierające relacje, które będą bazować na bezpiecznej więzi z dzieckiem? (co utrudnia relacje, jak reagować na różne zachowania dzieci, jak formułować komunikaty mające na celu wspieranie dziecka, nauka komunikatu JA).
  • Co zamiast kar?
  • Jak stosować pochwały, żeby wspierały samoocenę.
  • Wyznaczanie granic.
  • Dbanie o własne samopoczucie (wsparcie dla mam, które stawiają wszystko i wszystkich ponad siebie).

Więcej szczegółów pod numerami:

WESPRZYJ FUNDACJĘ

Fundacja Medycyna i Sztuka  nie prowadzi działalności pożytku publicznego w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, dlatego też nie możemy otrzymywać  1 % podatku dochodowego.

Można jednak wspierać naszą działalność w dwojaki sposób:

Pamiętaj, że darowizna na rzecz naszej Fundacji pomniejsza Twój podatek.
Masz prawo odliczyć od swojego dochodu kwotę darowizny stanowiącej do 6 % Twojego dochodu (podstawa prawna: art. 26, ust. 1 pkt. 9 Ustawy o podatku od osób fizycznych z dnia 26.07.1991 r. z późniejszymi zmianami).

Jeżeli przekazujesz darowiznę jako osoba prawna, to możesz odliczyć
do 10 % dochodu osoby prawnej (podstawa prawna: art. 18 ust.1 pkt. 1
Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992 r. z
późniejszymi zmianami).

Podstawą odliczenia jest dokument wpłaty darowizny (potwierdzenie dokonania przelewu/wpłaty) na konto bankowe Fundacji.

Jeśli chcesz wspomóc naszą fundację, podajemy dane do przelewu: