“Wielkopolski projekt badawczo-rozwojowy w zakresie diagnostyki, rehabilitacji medycznej, terapii, opieki i edukacji dla dzieci i młodzieży ze Spektrum Poalkoholowych Zaburzeń (FASD) ich rodziców / opiekunów, a także dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem od alkoholu, wynikającym ze złych wzorców funkcjonowania środowiska rodzinnego ” jest skierowany do środowisk rodzinnych i opiekuńczych.
CELE PROJEKTU
• poprawa jakości życia rodzin z dziećmi z zaburzeniami (FASD) i z dziećmi z nieprzystosowawczymi wzorcami funkcjonowania,
• wypracowanie dla dzieci i młodzieży z tych grup strategii kształcenia, ukierunkowanej na włączanie uczniów w główny nurt edukacji
poprzez:
– uzyskanie informacji o potencjalnych możliwościach dziecka i oceny jego szans rozwojowych dzięki wysokospecjalistycznej i interdyscyplinarnej diagnostyce
– organizowanie i prowadzenie terapii pedagogiczno-psychologicznej oraz rehabilitacji medycznej podczas organizowanych turnusów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży ze Spektrum Poalkoholowych Zaburzeń (FASD) ich rodziców / opiekunów, a także dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem od alkoholu, wynikającym ze złych wzorców funkcjonowania środowiska rodzinnego w wieku od 3-18 lat
– organizowanie i prowadzenie wsparcia edukacyjnego i społecznego dla rodzin z dziećmi z zaburzeniami (FASD) i dziećmi z nieprzystosowawczymi wzorcami społecznymi.
ZAKRES PROJEKTU
diagnostyka w kierunku FAS/FASD dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat
turnusy terapeutyczne
terapia dla dzieci młodzieży w wieku 3-18 lat
warsztaty edukacyjno-rozwojowe dla rodziców /opiekunów dzieci z zaburzeniami FAS/FASD
grupy wsparcia dla rodzin dotkniętych zaburzeniami rozwojowymi wynikającymi z FAS/FASD
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży ze Spektrum Poalkoholowych Zaburzeń (FASD) ich rodziców / opiekunów, a także dzieci i młodzieży zagrożonych uzależnieniem od alkoholu, wynikającym ze złych wzorców funkcjonowania środowiska rodzinnego w wieku od 3-18 lat.
Pierwszeństwo udziału w Projekcie mają dzieci/ młodzież oraz ich rodzinny mieszkające na terenie województwa wielkopolskiego.
PARTNERZY PROJEKTU
Projekt jest realizowany przez Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance przy współudziale Fundacji Medycyna i Sztuka na podstawie umowy zawartej dn. 30.11.2022, na następnie na podstawie umowy z dnia 28.12.2023, po przeprowadzonym konkursie ofert na podstawie art. 14 ust. 1 i art. 15 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym.
MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU
WSCEIT w Starej Łubiance ul. Kościuszkowców 2A, 64-932 Stara Łubianka.
KOSZTY PROJEKTU
PROGRAM FINANSOWANY PRZEZ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
Kwota dofinasowania na realizacje projektu w latach 2024-2025 wynosi: 6.962.920,00 zł
Kwota dofinansowania na realizację projektu w roku 20023 wynosiła: 3.158.400,00zł
TERMIN REALIZACJI
Od dnia 01.01.2024 do dnia 31.12.2025
Na podstawie umowy z dnia 30.11.2023 projekt realizowano od dnia 01.12.2022 do dnia 31.01.2023
Fundacja Medycyna i Sztuka nie prowadzi działalności pożytku publicznego w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, dlatego też nie możemy otrzymywać 1 % podatku dochodowego.
Można jednak wspierać naszą działalność w dwojaki sposób:
Pamiętaj, że darowizna na rzecz naszej Fundacji pomniejsza Twój podatek.
Masz prawo odliczyć od swojego dochodu kwotę darowizny stanowiącej do 6 % Twojego dochodu (podstawa prawna: art. 26, ust. 1 pkt. 9 Ustawy o podatku od osób fizycznych z dnia 26.07.1991 r. z późniejszymi zmianami).
Jeżeli przekazujesz darowiznę jako osoba prawna, to możesz odliczyć
do 10 % dochodu osoby prawnej (podstawa prawna: art. 18 ust.1 pkt. 1
Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992 r. z
późniejszymi zmianami).
Podstawą odliczenia jest dokument wpłaty darowizny (potwierdzenie dokonania przelewu/wpłaty) na konto bankowe Fundacji.